Check google pagerank for www.droga-kensho.pl Masaż energetyczny Reiki
Home Rodzaje masaży Masaż energetyczny Reiki
Masaż energetyczny Reiki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 07 Lipiec 2010 12:35

   Czym jest Reiki  (Rei Ki) ?

                                                            

   Jest to najczystsza energia życia, energia  miłości, z której wszystko powstało i trwa, przekazywana za pomocą dotyku, wzroku, głosu oraz na odległość, przez osoby odpowiednio do tego przygotowane.  

Reiki nie jest filozofią ani religią ale zdumiewające jest, że wzmacnia w ludziach to, co wiąże ich z własną religią, a zarówno wierzącym jak i niewierzącym, pomaga zrozumieć prawa rządzące światem natury. Uzdrawia ciało i duszę, doprowadza do równowagi wewnętrznej, harmonizuje, łagodzi, oczyszcza, wzmacnia.

   Czym wobec tego jest Rei w tej dwuczłonowej japońskiej nazwie Reiki. Jest to, wspomniana na poczatku, najczystsza energia życia, z której wszystko bierze swój początek i w której wszystko trwa. Osoby wierzące nazwą ją Bogiem (Jahwe, Al`Llah, Adonai, Elohim, OM, Wielki Duch ...) a pozostali  Energią, Kosmosem, Universum, Naturą itp. Nazywanie tej siły sprawczej, czy też energii życiowej nie jest najistotniejsze, niech każdy w swoim sercu wybierze dla siebie odpowiednią nazwę. Najważniejsze dla nas wszystkich jest to, że ta siła istnieje i poprostu jest (Jestem który Jestem). Jesteśmy  zanurzeni w tej cudownej energii czystej miłości od pierwszych chwil naszego istnienia, żyjemy w Niej jak ryby w oceanie, nie uświadamiając sobie tego czasami. Nasza cudowna planeta Ziemia jest jak wielkie akwarium energii, w którym istniejemy. Często zapominamy, że powinniśmy dbać o tę planetę w imię własnego dobra i komfortu życia naszego i przyszłych pokoleń. Nie ma drugiej takiej planety. Dbajmy wiec o nasze wspólne i, jak do tej pory, jedyne miejsce w kosmosie, w którym zapewniono nam tak komfortowe warunki do życia. 

    Każda żywa istota przychodzi na świat z zapasem energii życiowej, zwanej tutaj energią Ki (drugi człon nazwy Reiki). To jak świeca, która pali się przez całe nasze życie i każdy ma swoją, niepowtarzalną, której nie da się wymienić na inną. Ki jest więc zapasem energii, który pozwala nam żyć w trakcie pobytu w ciele fizycznym. Dopóki zapas nie jest wyczerpany, ciało fizyczne żyje. Gdy się wyczerpie, ciało fizyczne umiera. Niestety zapas Ki nie jest odnawialny. Ale musimy pamiętać także, że na skutek niewłaściwego trybu życia, złego oddychania, złego odżywiania, braku ruchu, życia w zatrutym środowisku, w ciągłym stresie proces zużycia energii Ki przyśpiesza się. Tak więc szanujmy siebie. W miarę naszych możliwości poprawiajmy jakość życia, przez dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne, ruch, pozytywne myślenie. Oto pięć Reguł Życia sformułowanych przez doktora Mikao Usui, który w XIX w. na nowo wskrzesił ideę Reiki:

  1. Już od dziś nie złość się.
  2. Już od dziś nie martw się.
  3. Szanuj swoich rodziców, nauczycieli i ludzi starszych.
  4. Uczciwie zarabiaj na życie.
  5. Bądź wdzięczny za wszystko, szanuj każde życie.

 

 

Wszystkich zainteresowanych szerszymi informacjami na temat Reiki odsyłam do zakładki Literatura.

 

{pgslideshow id=Przyroda|width=100|height=100|delay=3000|image=M}

 


 

Share
comments
Zmieniony ( Niedziela, 05 Sierpień 2012 18:16 )